Üstümde Hiç Güneş Batmıyor

Film Story

2019, Saha Cumhuriyeti/Rusya, 108 dk., Renkli, Sahaca ve Rusça
2019, Sakha Republic/Russia, 108 min., Color, Sakhan and Russian

 

  • Yönetmen-Senaryo / Director-Script: Lyubov Borisova
  • Yapımcı / Producer : Sardana Savvina, Dmitry Shadrin, Saha Film
  • Görüntü Yön. / Cinematography : Semion Amanatov
  • Müzik / Music : Moisey Kobyakov
  • Oyuncular / Cast : Ivan Konstantinov, Stepan Petrov, Anatoly Kirillin, Innokentiy Lukovtsev, Elena Markova, Veronika Maximova

 

Babasıyla tartışan Altan, Kuzey’de çalışmaya başlar. Issız bir adada bir ayı yalnız geçirmek zorunda kalacaktır. Ama yakınında bir komşu belirir. O adaya hayatının son günlerini geçirmek üzere gelen yaşlı Baybal’dır bu. Altan’dan onu karısının yanına gömmesini ister. Ama genç adam uzun zaman önce yaşlı adamın kızının kaybolduğunu öğrenir. Yaşlı adamdan kızını bulması ve adamın ölümünü ertelemesi için bir eğlence blogu yayınlamasını söyler. Altan, her gün yaşlı adamı güzel bir gün daha yaşamaya teşvik etmek için elinden geleni yapmaktadır.

 

Having quarreled with his father, Altan goes to work in the North. He will have to spend a month alone on a deserted island. But soon a neighbor appears. He is old Baibal who has come to the island to spend the last days of his life there. He asks Altan to bury him next to his wife. But the guy finds out that long ago the old man’s daughter went missing. He talks the old man into publishing an entertainment blog to find his daughter and put off the man’s death. Every day Altan does his best to stimulate the old man to live another beautiful day.